Ogłoszenia - Łukasz

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
7 NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13.05.2018.

1. Nabożeństwo majowe z tygodniowymi nabożeństwami pół godziny przed wieczorną Mszą św. Nabożeństwo majowe również przy Ogrodzie Modlitwy lub jeżeli będzie nie odpowiednia pogoda w Kaplicy Maryjnej, Świętych i Błogosławionych każdego dnia o godz. 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.

2. Kalendarz liturgiczny: Bł. Zofii Czeskiej - we wtorek; Uroczystość św. Andrzeja Boboli - w środę; Św. Stanisława Papczyńskiego - w piątek; po Mszy św. uczczenie relikwii.

3. Poradnia Rodzinna dla małżonków i rodzin, czynna w środę od godz. 18.00 do 19.00, obecni będą doradcy życia rodzinnego. Bardzo prosimy, aby osoby pragnące przybyć do Poradni Rodzinnej wcześniej poinformowali o tym fakcie w biurze parafialnym lub telefonicznie. 

4. 15 czwartków i Nowenna przed uroczystością Św. Rity: 22 maja będziemy liturgicznie wspominać Św. Ritę, patronkę od spraw trudnych i niemożliwych. Przygotowujemy się duchowo do tej uroczystości już od 8 lutego - 15 czwartków (przygotowanie dalsze) - zapraszamy na kolejne XV spotkanie w najbliższy czwartek: modlitwy o godz.17.30, o godz. 18.00 Msza św.
Od 13 maja trwamy także w 9 - dniowej nowennie (przygotowanie bliższe): modlitwy o godz. 17.30, w sobotę i w niedzielę o godz. 16.30.

5. Dzień Jubileuszowy w piątek - w Roku Jubileuszowym - 25 lecia naszej parafii, każdy 18 dzień miesiąca jest naszą modlitwą dziękczynienia i modlitwą w intencji naszej parafii, przez wstawiennictwo św. Łukasza Ewangelisty. O godz. 17.30 modlitwa jubileuszowa i Msza św.

6. Spotkania w tygodniu:
Kandydaci do sakramentu bierzmowania klasy III Gim i I śr. - jutro o godz. 18.45; w czwartek o godz. 18.00. Spowiedź św. dla kandydatów i rodziców w piątek o godz. 15.30.      
Grupa młodzieżowa - w piątek o godz. 18.00.
Scholka - w sobotę o godz. 11.00.

7. Pielgrzymki: - pielgrzymka na Jasną Górę - z dziećmi pierwszokomunijnymi i dorosłymi odbyła się, brało w niej udział 77 osób. Tym, którzy pielgrzymowali składamy serdeczne podziękowanie. Msza św. w intencji uczestników tej pielgrzymki odprawiona będzie 22 maja o godz. 18.00. Zdjęcia oraz nagrany Apel Jasnogórski będzie można odebrać za tydzień po Mszy św.   
- pielgrzymka jubileuszowa do Pragi i Padwy oraz innych włoskich miast: Asyżu, San Giovanni Rotondo, Pompejów, Neapolu, Rzymu, Sieny i do św. Rity do Roccaporeny i Casci. Termin pielgrzymki od 25 czerwca do 7 lipca.   
Informacje szczegółowe i zapisy na tę pielgrzymkę w biurze parafialnym.

8.Informacje z zewnątrz:
- Diecezjalny Wieczernik przygotowujący wiernych do peregrynacji kopii cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej; sobota, 19 maja, wigilia Zesłania Ducha Świętego, „Pełna łaski” - to wydarzenie artystyczno-modlitewne z udziałem krakowskiego zespołu „niemaGOtu” oraz katechezą
i świadectwem ks. Dominika Chmielewskiego SDB. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.30 w Hali Artego Arena w Bydgoszczy (ul. Toruńska 59). Po zakończeniu koncertu spod Artego Areny wyruszy „Procesja światła” do Bazyliki św. Wincentego a Paulo, w której o godz. 23 zostanie odprawiona Msza Święta wraz z odnowieniem przyrzeczeń sakramentu bierzmowania.
Po Eucharystii będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 6.00.

9. Sprawy budowlane - w ostatnim tygodniu 6 osób złożyło ofiary na budowę naszego kościoła, także Róża Legionowa. Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary i za dzisiejsze złożone na tacę.
Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które pomagają w pracach na terenach zielonych, podziękowanie kierujemy do tych osób, które wysprzątały kościół, kaplicę i dom parafialny.
Do naszej kaplicy przygotowywana jest krata zabezpieczająca do przechowywania relikwii świętych i błogosławionych… Znajdują się również gabloty w których umieszczone się wota (dary od wielu osób, które w taki właśnie sposób wyrażają Matce Bożej swoje podziękowanie za otrzymane łaski), które chcemy uporządkować i odpowiednio zaprezentować. Kto by chciał jeszcze przekazać jakieś wota - wdzięczności - może to uczynić do końca czerwca… Na peregrynację przygotowujemy także odpowiedni ornat z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej oraz inne liturgiczne przedmioty potrzebne w kaplicy, gdyby były osoby, rodziny, które chciałyby ofiarować taki dar lub inne to prosimy o skontaktowanie się z ks. proboszczem.

10. Kropelka Miłości - tydzień temu, przeprowadzona była po raz X Akcja „Kropelka Życia”, dziękujemy tym 22 osobom (poprzednio 39) które oddały krew - tylko 10 litrów kropelki miłości dla innych. 

11. Dzisiaj: 101 rocz. Objawień Matki Bożej w Fatimie. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

12. „Przewodnik Katolicki”: O obronie życia nienarodzonych i niepełnosprawnych; O Alfim, czy musiał umrzeć?; O katolicyzmie we Francji; O prymasie Auguście Hlondzie - kandydacie na ołtarze; Z życia diecezji i regionu.

13. Festyn Łukaszowy - już w najbliższą sobotę odbędzie się X Festyn Łukaszowy, podczas którego będziemy się bawić. Zachęcamy do przybycia w strojach, które przypominają nam hasło naszego festynu: „Z radością w sercu”. Konwencja: srebrnych godów i narodowa. Festyn rozpoczniemy o godz. 14.00 i zakończy się o godz. 21.45. 

Prosimy jednocześnie o pomoc w organizacji festynu - nadal można przynosić fanty (nie za wiele ich mamy), rozdawać ulotki reklamujące nasz festyn. Prosimy o domowe ciasto (zapisy na ciasto w sklepiku). Prosimy także o pomoc panów, którzy dysponują czasem, bo niektóre prace (przygotowanie podłogi, uporządkowanie terenu) będą prowadzone w piątek od godz. 9.00. Przygotowaniu placu - w piątek od godz. 16.00 !!! 

14. Modlitwa jubileuszowa…

15. Zmarli.

Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza nas swymi łaskami a Matka Najświętsza, Pani Fatimska ma nas w swej opiece.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego